Medya Planlaması

Medya Planlama

Dijital medya planlama ve satın alma süreçlerinde en önemli faktör kuruluşun ulaşmak istediği hedef kitledir. Tüm kampanyalar ve yayınlar bu faktör dikkate alınarak hazırlanmıştır. Planlama sürecinin temel amacı, kampanyaları ve söylemleri doğru odağa koymak ve doğru bir şekilde yansıtmaktır. İhtiyacınız olan tüm dijital medya planlama işlemlerini ve bu alandaki uygulamaları şirketimiz yürütüyor ve düzenli olarak rapor ediyoruz.


STRATEJİ

Dijital medya planlama ve satın alma işlemleri genellikle altı adımdan oluşur. İlk olarak, kullanıcılara sunulan ürünler ve hizmetler uygun şekilde analiz edilir ve ürün veya hizmet tarafından hedeflenen kitle yapılan analizler sonucunda belirlenir. Hedef kitlenin aktif olarak kullandığı kanallar üzerinde araştırma yapılmalıdır. Bunu yaparak, dijital reklam planlaması kullanıcıya doğru kanallardan ulaşacaktır. Bütçe, şirketin beklenti ve varlıklarına göre şekillenir ve süreç başlatılır. Son olarak, sonuçlar değerlendirilir ve gelecekteki planlama için daha etkili bir yol haritası oluşturulur.

Dijital medya planlama sürecinizin her aşamasında sizi destekleyerek doğru adımları atmanıza yardımcı olmak için buradayız.


İNTERNET REKLAMCILIĞI

Son yıllarda alternatif bir mecra olmaktan çıkan internet, hedef kitleye minimum maliyetle ulaşmanın en kolay yoludur. Bir televizyon reklamı çok geniş kitlelere ulaşır, ürün / hizmetlerinizle hiçbir zaman ilgilenme ihtimali olmayan kitlelere de. Ses getirdiği doğrudur. Ancak internet sayesinde hedef kitleye ulaşarak reklam giderlerinizi kısabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizle ilgilenmeyenlere erişme maliyetine katlanmazsınız. 

Bizi Arayın.

Bizimle hemen iletişime geçin zaman kaybetmeden sizde markanızın gelişimi için bizimle çalışın.

Ayrıntıları öğrenin
image15

Sosyal Medya

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya, günümüzde neredeyse tüm internet kullanıcıları tarafından bir şekilde veya başka bir şekilde kullanılan en önemli iletişim araçlarından biridir. Geniş bir kitlenin, sosyal medya verilerini gazete ve diğer haber yayınlarından ziyade takip ettiğini biliyoruz. Son yıllarda, mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, artık sosyal medya platformlarını kullanmak için bilgisayarda olmanıza gerek yok.

 

Strateji Oluşturmak
Markanın kurumsal duruşuyla eşdeğer bir sosyal medya strateji planı oluştururuz. Burada en önemli amacımız markamızın öncelikli ihtiyacını karşılamaktır. Markanızın sosyal medyada var olma ihtiyaçlarınız değiştikçe bizim strateji planımızda güncellenecektir.


Kriz ile Baş Etmek!
Bazen bir yanlış anlaşılma, bazen de bir hata... Markanızın itibarını sarsabilir. Biz sadece böyle şanssızlıklar olduğunda değil sizinle çalışmaya başladığımız andan itibaren bir kriz planı oluştururuz. Olası krizleri ele alır, olmuş olan krizlerden de ders çıkarırız.


Sosyal Medyada Başarı İçin Analiz Yapmak Şarttır!
Sosyal medya ile aynı zamanda markanızın ne seviyede olduğunu, hedef kitleye daha iyi nasıl hitap edeceğini analizlerle belirliyoruz. Aylık olarak sunduğumuz sosyal medya raporlarıyla sizi doğru bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Ayrıntılı Bilgi

Bizimle hemen iletişime geçin zaman kaybetmeden sizde markanızın gelişimi için bizimle çalışın.

Hemen Arayın.

Dijital Pazarlama

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞI

Sosyal medyanın dünyada en yaygın kullanılan medya aracı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. İnternete bağlı yaklaşık 6 milyar cihazın çeşitli sosyal medya platformlarının kurulu olduğunu ve çoğunluğunun aktif olarak kullanıldığını biliyoruz. Periyodik dalgalanmalar olsa da, sosyal medyanın etkisi gün geçtikçe artmakta ve farklı platformlar ortaya çıktıkça, kullanıcıların davranışları da değişmekte.

image16

ARAMA MOTORU

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO aktiviteleri basitçe bir web sitesinin arama motorlarındaki performansını arttırmayı amaçlayan müdahaleler olarak açıklanabilir. Buradaki asıl amaç, web sitesinin arama motoru sonuçlarının üstünde olmasını sağlayarak ziyaretçi sayısını arttırmaktır.


SEM (Arama Motoru Reklamları)

Arama motoru reklamcılığı, potansiyel müşterileri aramalarına uygun olarak aradıkları bilgilere, ürünlere veya hizmetlere yönlendiren reklamcılık çözümleri sunan bir yöntemdir.

Tüm araştırma, planlama ve raporlama adımlarında yanınızdayız, böylece hem ürünlerinizi hem de hizmetlerinizi doğru hedef kitleye sunabilir ve müşteri sadakati yaratma alanında doğru reklam tercihlerini yapabilirsiniz. Hizmetlerimizi kullanarak, anahtar kelime reklam maliyetlerinizi düşürebilir ve daha etkili reklamlar oluşturabilirsiniz.

image17

TASARIM

Kreatif İçerik Oluşturma

Tasarım, bir markanın internet ve fiziksel yönleriyle ilgili tüm imajını yansıtan yaratıcı unsurdur. Kurumsal kimlikten web sitesine ve reklam kampanyalarından afişlere kadar tüm görsel öğeler uygun bir tasarımla hazırlanmalı ve müşterilere veya ziyaretçilere sunulmalıdır.

Bir kurum veya şirketin vitrini görevi gören tüm bu tasarım etkinlikleri, hedef kitleye, kuruluşun amaçlarına ve iletmek istediği mesajlara paralel olarak hazırlanmalı ve düzenlenmelidir. Herhangi bir anlamda, seçilen renklerden, yaratılan görsellerin tarzına kadar yapılacak değişiklikler, bu temellerin üzerine yerleştirilmeli ve dikkat çeken çarpıcı bir şekilde yansıtılmalıdır.

Hedef kitlenize ve diğer tüm görünürlük uygulamalarınız için, size ve şirketinize uygun tasarım faaliyetlerinde, hedef kitleniz için kampanya ve afiş görsellerinin hazırlanmasında, markanızın ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek için buradayız.

image18

Nereden Başlamalı? Hemen Öğrenin...